Z życia klas 1-3

Zobacz co ciekawego ostatnio zrobili uczniowie etapu wczesnoszkolnego naszej szkoły

Konkurs klas I-III

W marcu w naszej szkole wśród uczniów klas I-III odbyły się bardzo ważne zajęcia, które dotyczyły przemocy. Uczestnicy mogli się dowiedzieć jak rozpoznać przemoc szkolną oraz jak sobie z nią radzić. Obecni wysłuchali opowiadań terapeutycznych, oglądali filmy edukacyjne, wypełniali kwestionariusz rozpoznawania przemocy. Zwieńczeniem zajęć była dyskusja o tym jak można zapobiegać przemocy oraz utrwalenie pomysłów w formie plakatów. Zajęcia były bardzo owocne i miejmy nadzieje, że przyniosą pozytywne efekty w przyszłości. Dziękujemy naszym koleżankom za aktywne włączenie się w akcje.

W centrum edukacji przyrodniczej UJ - 1A

Klasa 1a uczestniczyła w zajęciach o zwierzętach w niezwykłym miejscu. Młodzi przyrodnicy zaimponowali swoją wiedzą o zwierzętach, a także ją znacznie poszerzyli. Miejsce bliskie, gdzie można spacerem odwiedzić również park kieszonkowy, gdzie świetnie się można zrelaksować.

Dzień ziemi - 1A

Jak przystało na młodych ekologów 1A na imieniny naszej planety podarowała posprzątany teren szkoły i okolicy. Międzynarodowy Dzień Ziemi spędzony jak trzeba.

IMG_20220422_154051480.jpg

Wyjście do muzeum iluzji - 1E

Klasa 1E była niedawno w Muzeum Iluzji, które znajduje się w zabytkowym dworku. Uczniowie mogli wykonywać doświadczenia wzbogacone interaktywną rozrywką np. rysowanie światłem, tworzenie cieni, stanie do góry nogami.

Czy samochody ogrzewają miasta? - 3C

Kolejne zajęcia z projektu Uniwersytet Dzieci dały nam odpowiedź na pytanie „ Czy samochody ogrzewają miasta?” Otóż tak!!! Jeżdżąc samochodem przyczyniasz się do powstawania efektu cieplarnianego. Dlatego przerzuć się na rower lub hulajnogę, będzie zdrowiej i ekologicznej

W muzeum Książąt Czartoryskich - 3C

W lutym nasza klasa odwiedziła Muzeum Książąt Czartoryskich. Na początek zwiedzaliśmy Galerię Sztuki Starożytnej, gdzie poznaliśmy najważniejsze państwa tego okresu. Później było to, co nas szczególnie interesowało, czyli spotkanie z damą. Chyba już się domyślacie, że była to Dama z Gronostajem, czyli najcenniejszy obraz w Polsce, namalowany przez słynnego włoskiego malarza Leonarda da Vinci. Bardzo nam się podobało

Jak wygląda ratowanie życia - 1A

Klasa 1A 31 marca brała udział w nagraniach filmu, które będą materiałami dydaktycznymi na platformie edukacyjnej MEN. Spotkaliśmy się z ratownikiem medycznym, który opowiadał nam o zawodzie i uczył o pozycji bocznej bezpiecznej i resuscytacji. Byliśmy aktorami i mogliśmy zobaczyć jak długo trwa przygotowanie planu filmowego, odpowiednie oświetlenie, nagłośnienie. Nie spodziewaliśmy się, że praca aktora i reżysera jest taka trudna.

Wyprawa na północne koło podbiegunowe - 3C

Kolejna podróż, którą odbyliśmy dzięki czytaniu książek, to północne koło podbiegunowe. Zabrała nas tammała reporterka Nela. Wiemy już na pewno, że niedźwiedzie polarne nie polują na pingwiny, bo tych ostatnich nie znajdziecie na północy naszego globu, tylko na południu. Z lektury „Nela na kole podbiegunowym” można dowiedzieć się dużo, dużo więcej. Może również przeczytacie?

Machiną przez Chiny - 3C

Właśnie przeczytaliśmy książkę Łukasza Wierzbickiego, która przeniosła nas aż do dalekiej Azji. Nosi tytuł „Machiną przez Chiny”. To już kolejna, bardzo ciekawa lektura tego autora, którą poznaliśmy. Wszystko, czego dowiedzieliśmy się w czasie tej podróży, zaprezentowaliśmy na lapbookach. To efekt naszej pracy w grupach, zapraszamy do oglądania!

Uniwersytet dzieci - 3C

Na kolejnych zajęciach w ramach projektu Uniwersytet Dzieci dowiedzieliśmy się jak wspólnie zapracować na sukces. Wiemy już, dlaczego współpraca się opłaca i jak ją zorganizować. Efektem końcowym tych zajęć była zespołowa budowa „Jajkodromu” zapraszamy do oglądania zdjęć