Troszkę o naszej filozofii

Uczmy się razem, jak zdobywać niedostępne szczyty

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 158 to instytucja, która oferuje wyjątkowe doświadczenia edukacyjne, mające na celu rozwój intelektualny oraz promowanie aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym. Do dyspozycji naszych uczniów, poza standardową siatką godzin, oddajemy również sekcje samorządu uczniowskiego, koła zainteresowań oraz przeszło 40 sal lekcyjnych i pracowni specjalistycznych. Ponadto na terenie naszej placówki znajduje się ogromy kompleks sportowy, zawierający w swoim składzie osobne boiska do gry w siatkówkę, piłkę nożną czy koszykówkę. Dysponujemy również bieżnią, miejscem do skoku w dal oraz kortem tenisowym. Na terenie szkoły uczniowie mają także dostęp do dwóch krytych hal sportowo-rekreacyjnych, siłowni, sali lustrzanej i opieki fizjoterapeutyczno-rehabilitacyjnej. Ostatnim ważnym elementem naszego zaplecza sportowego jest niedawno wybudowany kompleks basenowy, w skład którego wchodzą: pełnowymiarowy kryty basen, jacuzzi oraz grota solna. W naszej opinii wszystkie te elementy pozwalają dzieciom rozwijać ich pasje, zainteresowania czy w bardziej aktywny sposób spędzać wolne chwile życia - niekoniecznie poświęcając je ciągle ekranowi komputera.

Jest to również idealny sposób integracji naszego wewnątrzszkolnego środowiska.

Naszej filozofii działania przyświecają różnorodne szczytne cele, lecz przede wszystkim zależy nam na budowaniu u dzieci poczucia własnej wartości oraz samoświadomości dotyczącej otaczającego ich na co dzień świata. Jesteśmy przekonani - i utwierdzają nas w tym tysiące zadowolonych absolwentów - że nasze starania i codzienna troska zaowocują w przyszłości u dzieci łatwiejszym startem w dorosłe życie.